شرکت فنی مهندسی طرح و کار -  شماره تماس: 28429513 - 28429831 (021)
طرح و کار

قیمت آنتی اسکالانت

استفاده از آنتی اسکالانت به منظور جلوگیری از رسوب و گرفتگی بر روی ممبران اسمز معکوس یکی از ضروریات مهم طراحی می باشد. شرکت طرح و کار به عنوان نماینده شرکت هیدروایتالیا عرضه کننده آنتی اسکالانت Vitec با بالاترین کیفیت و  بهترین قیمت به منظور نگهداری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می باشد.
 

گرفتگی ممبران اسمز معکوس- عدم مصرف آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت چیست؟

بررسی ها و مطالعات فراوانی برای اندازه گیری رسوب گذار و یا خورنده بودن آب صورت گرفته است و نتیجه این تحقیقات ارائه اندیس های اشباع (شاخص لانژلیه، شاخص استیف، LSI , stiff)  برای آب های گوناگون می باشد. این اندیس ها در واقع رابطه میان غلظت یون های مختلف و شرایط دما و pH  آب را بیان می کند و در نتیجه شرایط رسوب گذار بودن و یا خورنده بودن آب را اعلام می نمایند.   
از آنجایی ممبران اسمز معکوس تا 99.5% درصد از کل یون های محلول در آب را به وسیله جریان پساب خارج می نمایند، بنابراین یکی از مهمترین خطراتی که اکثر ممبران ها را تهدید می کند، خطر اشباع شدن یون های محلول بر روی غشاء می باشد. برای جلوگیری از اشباع شدن یون ها بر روی ممبران، شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی اقدام به فروش آنتی اسکالانت می نمایند.

قیمت آنتی اسکالانت

دستگاه های تصفیه آب صنعتی که بر پایه روش اسمز معکوس طراحی گردیده اند به صورت روزانه مقادیر زیادی آنتی اسکالانت مصرف می نمایند. بنابراین مالکین این دستگاه ها اقدام به خرید آنتی اسکالانت می نماید. نکته مهم در اینجا انتخاب بهترین کیفیت آنتی اسکالانت با کمترین قیمت تمام شده می باشد. باید توجه نمود که قیمت ممبران اسمز معکوس به عنوان هسته مرکزی تصفیه آب بسیار بالا است و در صورت استفاده از آنتی اسکالانت با کیفیت پایین، ممبران ها دچار مشکلات متعددی می گردند و از جمله مشکلات عدیده کاهش چشمگیر طول عمر مفید ممبراها خواهد بود.
در حال حاضر انواع آنتی اسکالانت با قیمت های مختلف در کشور وجود دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به: فلوکن (Flocon)، جنسیس، آویستا، Dequest اشاره نمود. برای مشاهده قیمت آنتی اسکالانت به سایت فروش مواد شیمیایی شرکت طرح و کار مراجعه نمایید.
شرکت طرح و کار به عنوان تنها نماینده شرکت هیدروایتالیا اقدام به توزیع آنتی اسکالانت با برند  ویتک (Vitec) نموده است. این محصول با دوز تزریق بین 2 الی 10 میلی گرم بر لیتر مانع از ایجاد رسوب و فولینگ بر روی ممبران اسمز معکوس می گردد و از نظر قیمت و کیفیت مقرون به صرفه ترین نوع آنتی اسکالانت در ایران می باشد.

حذف آهن به وسیله آنتی اسکالانت

روش های حذف آهن از آب به علت ماهیت این یون بسیار پیچیده است. آهن به دو صورت دو ظرفیتی و سه ظرفیتی در آب حل می شود. تعادل این یون در آب به عوامل متعددی از قبیل میزان اکسیژن حل شده در آب، pH آب و وجود فرآیندهای دیگر شیمیایی مانند کلر زنی بستگی دارد. آهن و منگنز معمولاً در آب های بدون اکسیژن مانند آب چاه به صورت دو ظرفیتی یافت می شوند. حال آنکه اگر همین آب ها را در معرض هوا قرار دهیم و یا کلر زنی انجام دهیم، یون های آهن به صورت سه ظرفیتی و منگنز به صورت چهار ظرفیتی در می آیند.
اگر آب حاوی آهن با اکسیژن در تبادل نباشد و در شرایط اسیدی وارد ممبران ها شود، آهن محلول آسیبی به ممبران اسمز معکوس وارد نمی کند. در صورتی که اگر مقداری آهن سه ظرفیتی بر روی غشاء رسوب کند این یون مانند کاتالیزور عمل کرده و ضمن اکسایش آهن دو ظرفیتی، باعث تخریب ممبران ها خواهد شد. یکی از کاربردهای انواع آنتی اسکالانت، جلوگیری از اکسید شدن آهن و به عبارتی حصول اطمینان از محلول بودن آهن می باشد.

دانلود اطلاعات فنی آنتی اسکالانت VITEC

/directory/tarhokarcoir/files/adobe-acrobat-logo.jpg اطلاعات فنی آنتی اسکالانت مارک VITEC - هیدروایتالیا